Центр Європи

Центр Європи

Мені з сім’єю пощастило відвідати український Геогафічний центр Європи, що знаходиться в селі Ділове в 20 км від Рахова. Я написав “український”, тому що єдиного офіційного центру не існує й вони розташовані ще в декількох країнах. Сам “центр Європи” представляє собою мідну точку в землі, але поряд з нею встановлений невеличкий 2-метровий обеліск із написом, який свідчить, що саме це місце — “Постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот у 1887 році”.
Історія цього місця досить цікава, адже цей пам’ятник пережив Австро-Угорську імперію, Гуцульську республіку, країну Рад та дві світові війни й дійшов до нашого часу в своєму первісному вигляді. В 1977 році поруч із ним встановили нову металеву 7-метрову стелу, щоб краще підкреслити символічність даної місцини та, нібито, уточнити місце, що раніше вже вирахували австро-угорські вчені.
На сьогоднішній день стан пам’яток не є дуже гарним. В металевій стелі з’явилися дірки від куль, територія комплексу, дещо, занедбана. Та, навіть, не зважаючи на це, тут є на що подивитись та де пофотографуватись. На всі сторони відкривається досить мальовничий краєвид. Поруч із дорогою тече гірська ріка, а на схилі гори можна побачити невеличкі водоспади.
Поруч з “центром” розташовані дерев’яні музей екології Карпатських гір та чудовий гуцульський ресторан з безліччю цікавих дрібничок та сувенірний ринок.
П.С. На фото з координатами розташована стела часів Радянського союзу. Якщо маєте цікаві світлини, то діліться ними в коментарях. Найкращі з них увійдуть до нашого мобільного додатку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *